Podczas wczorajszego pokazu prasowego zgromadzeni goście mieli okazję jako pierwsi zapoznać się z najnowszym urządzeniem mobilnym ASUSa – Fonepadem. Jest to 7-calowy tablet, pracujący na systemie Android, który posiada funkcję wykonywania połączeń telefonicznych. Urządzenie będzie dostępne na polskim rynku w maju. Oficjalna cena jeszcze nie została podana.

Pokaz prasowy najnowszego tabletu ASUSa – Fonepada miał miejsce 22 kwietnia w lokalu Mysia 3. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi urządzeniami tajwańskiego producenta – serią VivoBook, tabletami ASUS MeMO oraz innowacyjnym komputerem All-in-One ASUS Transformer AiO.

ASUS Fonepad to 7-calowy, smukły tablet w metalicznej obudowie. Urządzenie wyposażono w procesor Intel® Atom™ Z2420, w pełni kompatybilny z systemem Android. Tablet posiada 7-calowy ekran z 10-punktową matrycą multidotykową, który doskonale nadaje się do konsumowania treści – surfowania po internecie, oglądania filmów i grania. Fonepad posiada wbudowaną antenę 3G HSPA+. Tabletu można używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, zarówno przy użyciu wbudowanego mikrofonu cyfrowego z funkcją redukcji szumów, jak i opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Urządzenie jest bardzo mobilne – waży niespełna 340g przy grubości 10,4 mm. Fonepad jest dostępny w wersjach z 8GB i 16GB wbudowanej pamięci oraz posiada wejście na kartę SD. Tablet posiada przednią kamerę (1.2MP) oraz opcjonalną, tylną (3MP), która pozwala nagrywać filmy w jakości 720p HD.

„Wielu użytkowników z pewnością będzie się zastanawiać czy potrzebują 7-calowego telefonu. Okazuje się jednak, że częściej niż do rozmów wykorzystujemy telefon do przeglądania stron www, słuchania muzyki i gier. Aktywni użytkownicy docenią wygodny i duży, 7-calowy ekran, który pozwoli na wygodnie pracować na tablecie” – mówił Adam Żelazko z firmy ASUS Polska.

ASUS Fonepad będzie dostępny na polskim rynku już w maju. Oficjalna cena urządzenia na polski rynek jeszcze nie jest znana.

Fonepad_4

ASUS Fonepad

ASUS Fonepad

Fonepad_2

ASUS Fonepad

ASUS Fonepad

Categorized in: