Każdy korzysta, jednak dużo ludzi nie wie skąd się wziął i czym jest internet. Został stworzony przez wojsko pod koniec lat 60.Na początku służył do wymiany sieci informacyjnej. Polegało to na tym,że w całym kraju instalowane były serwery, dzięki którym przesyłane były wszelkiego rodzaju informacje. Jak któryś serwer został uszkodzony to pozostałą część dalej mogła przesyłać dane. Była to tak zwana grupa robocza a nosiła nazwę Advanced Research Projects Agency.

Za jakiś czas internet zainteresował różna grupę ludzi, w tym naukowców, dzięki czemu mogli między sobą w szybki i wygodny sposób przesyłać dane wszelkiego rodzaju,a a po niedługim czasie uniwersytety i inne placówki. Dane w jaki sposób wymieniane były między sobą nazwane zostały e-mailem.

Dzisiaj internet jest największą siecią, która łączy miliony komputerów na całym świecie i można wyszukać praktycznie każdą informację i skontaktować się z każdym kto jest podłączony do sieci. Jest bardzo pomocny w życiu codziennym. Dzięki niemu możemy płacić rachunki bez wychodzenia z domu i traktować jako rozrywkę np.oglądając filmy.

Categorized in: