Internet jest największą siecią komputerową, znaną wszystkim ludziom, służącą do pozyskiwania i przesyłania informacji. Jego zasięg sięga nawet najdalszych zakątków świata, stąd zainteresowanie jest tak olbrzymie.

Dzięki drożności Internetu korzystać można z poczty elektronicznej, prowadzić konferencje i rozmowy na dużą odległość, pozyskiwać dane i rozmaite informacje. Utrzymywany jest dzięki reklamom, które odgrywają znaczącą rolę, bez nich praktycznie przestałby istnieć. Łącze daje ogromne możliwości edukacyjne, naukowe, jest narzędziem pracy wielu ludzi i stanowi rozbudowaną formę rozrywki. Przykładowo specjalny program wykorzystywany do pisania książek, poradników itp. posiada szereg funkcji, takich jak projektowanie stron, łamanie tekstu, przygotowanie czcionek, grafiki i okładki do druku. Internet potrzebny jest w bankach, dużych sieciach sklepowych, magazynach, szkołach, praktycznie wszędzie jest istotnie pomocnym narzędziem, zdolnym do komunikacji, zapisu i przetwarzania danych. Używany jest również do celów osobistych, gdzie w zaciszu własnego domu użytkownik nauczyć się może obcego języka, podreperować zdolności kulinarne, czy rozegrać rodzinny mecz, przed ekranem monitora.
Na przełomie ostatnich lat Internet stał się ogólnodostępny, nie potrzeba mięć drogiego komputera, czy laptopa. Wystarczy zakup telefonu komórkowego, żeby móc swobodnie korzystać z dobrodziejstw tego nadzwyczajnego łącza.

Categorized in: