W dzisiejszych czasach, kiedy prywatność w sieci staje się coraz bardziej istotna, usługi VPN (Virtual Private Network) są niezbędne. VPN to narzędzie, które zapewnia bezpieczne i prywatne połączenie internetowe poprzez szyfrowanie danych. Ale z tak wieloma dostawcami na rynku, jak wybrać najlepszy? Oto nasz ranking najlepszych programów VPN na 2023 rok.

1. NordVPN
NordVPN jest jednym z najbardziej popularnych dostawców VPN na rynku. Oferuje szybkie i niezawodne połączenia, silne szyfrowanie, a także politykę „brak logów”, co oznacza, że nie przechowuje żadnych danych o aktywności użytkowników. NordVPN oferuje ponad 5000 serwerów w 60 krajach, co zapewnia doskonałą prędkość i wydajność.

2. ExpressVPN
ExpressVPN jest kolejnym świetnym wyborem dla osób szukających niezawodnego i szybkiego VPN. Oferuje szeroki wybór serwerów na całym świecie, silne szyfrowanie i wsparcie dla wszystkich głównych platform. ExpressVPN jest również znany z łatwości obsługi i doskonałego wsparcia klienta.

3. CyberGhost
CyberGhost jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie prostotę i łatwość obsługi. Oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, szeroki wybór serwerów i silne szyfrowanie. CyberGhost jest również jednym z nielicznych dostawców VPN, który oferuje bezpłatną wersję swojej usługi.

4. Surfshark
Surfshark jest stosunkowo nowym graczem na rynku VPN, ale już zdobył uznanie za swoje szybkie prędkości, niezawodność i przystępne ceny. Oferuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń, co jest rzadkością wśród dostawców VPN.

5. Private Internet Access (PIA)
PIA jest znanym dostawcą VPN, który oferuje solidne funkcje bezpieczeństwa, dużą ilość serwerów i doskonałe prędkości. PIA jest również jednym z nielicznych dostawców, który pozwala na dostosowanie poziomu szyfrowania, co daje użytkownikom większą kontrolę nad swoim połączeniem.

Podsumowując, wybór najlepszego VPN zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Wszystkie wymienione powyżej usługi VPN są godne polecenia, ale różnią się pod względem funkcji, prędkości i ceny. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z bezpłatnych okresów próbnych.

Categorized in: