WordPress to jeden z najbardziej znanych i najczęściej używanych systemów CMS w Polsce i na świecie. Jest lekki, łatwy w obsłudze i jednocześnie daje dużo możliwości.

Jeśli zbudujemy swoją stronę na WordPressie, warto ją dobrze zoptymalizować. Jednak jak to zrobić? Zadanie to jest stosunkowo łatwe.

Pierwszą czynnością, jaką trzeba wykonać, to wybrać lub zbudować dobry szablon. A dobry szablon to taki, który nie jest nadmiernie przeładowany grafiką, jest zbudowany w najnowszej technologii (HTML5/CSS3) i zawiera w sobie odpowiednią ilość nagłówków h1, h2 i h3.

Jeśli mamy dobry szablon, pozostaje nam zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, za pomocą ustawień zmienić adresy na proste. Znajdziemy to w ustawieniach w zakładce „bezpośrednie odnośniki”. Możemy ustawić, aby w adresie wyświetlał się tytuł wpisu z datą, tytuł wpisu bez daty, ponadto możemy ustawić własny format lub wybrać kilka innych opcji.

Ostatnią czynnością, jaką powinniśmy podjąć, to zainstalowanie jakiegoś dodatku do SEO. Jednym z najbardziej znanych jest All in One Seo Pack. Pozwala on na to, aby skonfigurować generowanie się meta opisów, słów kluczowych i meta tytułów zarówno dla poszczególnych podstron, jak i dla strony głównej. Ponadto posiada wiele innych funkcjonalności wspomagających SEO.

Jak więc widzimy, zoptymalizowanie strony na WordPressie nie jest trudne. Oczywiście warto też pamiętać o podjęciu kroków, które podejmuje się dla każdej innej strony, niezależnie czy to WordPress, Joomla!, Drupal czy inny system. A jakie to kroki? Chodzi przede wszystkim o dodanie strony do narzędzi Google dla Webmasterów i wygenerowanie mapy strony XML. Warto też zadbać o to, aby na stronie nie było flasha lub aby był on w niewielkiej ilości, a także o to, aby strona miała favicon. Są to małe detale, ale każdy z nich wnosi dodatkową wartość dla strony.

Zdjęcie: [1]

Categorized in: