Strony WWW dają prawię nieograniczoną możliwość zdobywania informacji o użytkownikach. Przedsiębiorcy bardzo często tworzą specjalne strony nierzadko duże serwisy, którą mają na celu pozyskać od użytkowników jak najwięcej danych o nich. Mam tu na myśli różnego rodzaju dane osobowe, od maila zaczynając po datę urodzin czy numer telefonu kończąc.

Strony internetowe zwane również stronami przechwytującymi czy inaczej zwane squeeze pages mając na celu najczęściej skłonienie użytkownika do podania adresu email w zamian za treść, którą użytkownik chce pobrać. Witryny internetowe, które wymagają bardziej szczegółowych danych to rzadkość, najczęściej spotykane są strony WWW które żądają od użytkowników adres email oraz imienia. Strony przechwytujące to jeden typ serwisów WWW które na celu mają zdobywanie danych.

Kolejnym bardzo popularnym sposobem na zdobycie informacji o użytkownikach jest tworzenie serwisów z których w zamiana za adres email możemy pobrać darmowe oprogramowanie, program. Wiele firm tworzy proste przydatne programy komputerowe tylko po to by stworzone oprogramowanie umieścić na swojej stronie internetowej w zamian za email. Znaczna liczba dużych firm jak i małych przedsiębiorców zadaje sobie wiele trudu by pozyskać dane o użytkownikach.

Można zadać sobie pytanie po co tyle wysiłku oraz nierzadko mnóstwo pieniędzy angażować w zdobywanie danych o internautach. Odpowiedz na to pytanie jest bardzo proste. Tak jak i na wojnie tak w dzisiejszych realiach biznesowych najważniejsze są informację. Mając dużą, szczegółową bazę adresów email oraz innych danych jak wiek, płeć itp. możemy stworzyć indywidualny profil konsumenta oraz przedstawić mu skrojoną na miarę ofertę handlową.

Im większe dopasowanie oferty do przyszłego kupującego tym większa szansa na to, że transakcja zakończy się sukcesem. A sukces w sprzedaży to dokonana transakcja i zadowolony konsument. Internet oraz szeroki dostęp do niego sprawia, że naszą stronę internetową może odwiedzić duża rzesza internautów skłonna zostawić swój adres email.