Jest to niezamierzony efekt uboczny tak zwanej „ustawy o Kopciuszku”, która odcina dostęp do gier online dla użytkowników w wieku poniżej 16 lat od północy do 6 rano. Rząd uchwalił ustawę w listopadzie ubiegłego roku.

Ponieważ Microsoft używa pojedynczego logowania dla wszystkich usług, w tym usługi Xbox Live i jego systemu Windows App Store, firma musiała zablokować użytkowników poniżej 18 roku życia w ciągu tych godzin. Ale ze względu na trudności techniczne w odcięciu dostępu w niektórych okresach czasu, Microsoft zdecydował się na całkowite zamknięcie kont nastolatków.

„Działamy w 190 krajach, a Korea jest jedynym krajem, o takiej regulacji, więc system weryfikacji wieku musiał zostać zainstalowany”, powiedział Jinho Song.

Inne firmy również wprowadziły ograniczenia. W czerwcu, Sony zamknął swoją usługę PlayStation Network w Korei ze względu na skomplikowanie ograniczeń.

Zaostrzenia w prawie nie mają dużego wpływu na sprzedaż ogółem Microsoftu w kraju, ze względu na niski procent nieletnich graczy Xbox.

„To nie jest praca rządu, to jest odpowiedzialność rodziców” powiedział Jinho Song.

 

Grafika/Źródło: [1]

Categorized in: