Dla wyszukiwarek http://strona.com i http://www.strona.com to dwie różne strony internetowe, dlatego ważne jest ustalenie jednego adresu, którym będziemy się posługiwali.

Zgodnie z zaleceniami Centrum Pomocy Google dla Webmasterów powinniśmy zastosować przekierowanie HTTP 301: Odwiedzający Twoją witrynę uzyskują do niej dostęp za pośrednictwem kilku adresów URL. Jeśli do Twojej strony głównej można dotrzeć na kilka sposobów – na przykład poprzez adresy http://example.com/glowna, http://glowna.example.com lub http://www.example.com – warto wybrać jeden z tych adresów jako preferowaną (kanoniczną) lokalizację docelową i wykorzystać przekierowania 301 do skierowania ruchu z innych adresów URL do wybranego adresu. Do skonfigurowania preferowanej domeny można użyć także Narzędzi dla webmasterów.

Najprostszym sposobem wykonania tego przekierowania jest .htaccess. Tworzenie własnych reguł w pliku. htaccess daje możliwość korzystania z niestandardowych adresów URL i przekierowań adresów URL w tym między innymi przekierowanie 301 z którego skorzystamy.
 

strona.com -> www.strona.com

Jeśli chcesz przekierować wszystkie żądania z http://strona.com (bez www) na http://www.strona.com (z www) musisz dodać następujący kod do pliku htaccess.:


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC] RewriteRule ^ http://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

   

www.strona.com -> strona.com

Jeśli chcesz zrobić odwrotnie http://www.strona.com (z www) na http://strona.com (bez www), kod jest bardzo podobny:


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+)$ [NC] RewriteRule ^ http://%1%{REQUEST_URI} [L,R=301]


  
Zdjęcie: [1]

Categorized in: