Na wczorajszej konferencji prasowej, odbywającej się pod hasłem We Transform, ASUS zaprezentował szeroką gamę nowych, innowacyjnych produktów, które w pełni odzwierciedlają koncepcję Design Thinking. Jonney Shih – prezes tajwańskiej firmy pokazał, m.in. Transformer Book Trio, nowego Transforfmer Infinity, odświeżone tablety MeMO Pad oraz VivoMouse.

ASUS Transformer Book Trio

ASUS Transformer Book Trio to pierwsze na świecie urządzenie mobilne 3-w-1, łączące w sobie cechy tabletu, notebooka oraz komputera stacjonarnego. 11-calowy, odczepiany ekran oraz dwa systemy operacyjne (Windows 8 oraz Android), które użytkownik może łatwo i wygodnie przełączać, dają dostęp do ponad 700 tys. aplikacji z Google Play Store oraz ponad 50 tys. programów z Windows Store. Transformer Book Trio został zaprojektowany tak, aby przechodzenie z jednego trybu pracy na inny było płynne i bezproblemowe – można rozpocząć przeglądanie stron na tablecie i kontynuować na notebooku, bądź w trybie komputera stacjonarnego. Stacjonarna stacja dokująca została wyposażona w procesor Intel® Core™ i7 czwartej generacji, klawiaturę, oraz wbudowany dysk o pojemności 750GB. Można ją podłączyć do zewnętrznego ekranu. Stacja posiada również dodatkową baterię, która znacznie przedłuża czas pracy tabletu. Urządzenie wyposażono w procesor Intel® Atom™ 2,0 GHz, wyświetlacz IPS Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 oraz wbudowany dysk o pojemności 64 GB.

ASUS Transformer Book Trio

ASUS Transformer Book Trio

Nowy ASUS Transformer Pad Infinity

Nowa wersja Transformera Pad infinity to pierwsze urządzenie konwertowalne ASUSa, które pracuje na procesorze NVIDIA® Tegra™ 4 ARM Cortex-A15 z czterema rdzeniami i zegarem o taktowaniu 1,9GHz. 10,1-calowy, wielodotykowy panel IPS posiada wyjątkowo wysoką rozdzielczość – 2560x 1600. System audio SonicMaster gwarantuje doskonałej jakości dźwięk, a wyposażona w touchpad, port USB 3.0 oraz czytnik kart SDXC stacja dokująca znacznie wydłużą czas pracy.

ASUS Transformer Pad Infinity

ASUS Transformer Pad Infinity

ASUS MeMO Pad™ HD 7

7-calowy MeMO Pad™ HD 7, to wydajne urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie – 129 USD za wersję z 8GB pamięci oraz 149 USD za wersję z 16GB. Ważący zaledwie 302 gramy tablet posiada czterordzeniowy procesor oraz dziesięciopunktowy, multidotykowy wyświetlacz IPS (1280×800) o szerokich kątach widzenia (170 stopni). MeMO Pad™ HD 7 wyposażono również w system audio SonicMaster, a także przednią kamerę 1,2MP i opcjonalną tylną kamerę 5MP. Urządzenie będzie dostępne w czterech kolorach: granatowym, białym, różowym i zielonym.

ASUS MeMO Pad™ HD 7

ASUS MeMO Pad™ HD 7

ASUS Fonepad™ Note FHD 6

Smartfon z 3G oraz tablet w jednym – Fonepad™ Note FHD 6 wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ Z2560 i panel Super IPS+ o rozdzielczości 1920 x 1080 FullHD. Dzięki wyświetlaczowi o jasności 450 nitów, nowy Fonepad™ może być komfortowo używany w pełnym słońcu. System ASUS SonicMaster oraz zamontowane z przodu urządzenia głośniki gwarantują wysoką jakość dźwięku. Fonepad™ Note FHD 6 posiada też rysik, który znacznie ułatwia pracę.

ASUS Fonepad™ Note FHD 6

ASUS Fonepad™ Note FHD 6

ASUS VivoPC – domowe centrum multimediów

VivoPC to bezprzewodowe, kompaktowe centrum multimedialne, które wykorzystując połączenie Wi-Fi w najszybszym standardzie 802.11ac pozwala na przesył dźwięku w jakość HD oraz streaming plików video. Urządzenie posiada wygodny dostęp do podzespołów dzięki czemu łatwo można je rozbudowywać. VivoPC charakteryzuje się eleganckim designem, wyposażony został w dwa porty USB 3.0, szybki dysk SATA (6GB/s) oraz technologię ASUS Sonic Master.

ASUS VivoPC – domowe centrum multimediów

ASUS VivoPC – domowe centrum multimediów

ASUS VivoMouse

ASUS VivoMouse to połączenie touchpada, myszki i pilota PC. Jest to wygodny kontroler zaprojektowany z myślą o bezdotykowych urządzeniach z systemem Windows 8. VivoMouse posiada touchpad, który rozpoznaje gesty wykorzystywane przez system Windows 8 i może służyć jako bezprzewodowy kontroler domowego centrum rozrywki.

ASUS VivoMouse

ASUS VivoMouse

Bezprzewodowy Router RT-AC68U

RT-AC68U jest pierwszym na świecie dwuzakresowym routerem 802.11ac z przesyłem AC1900 o prędkości 1900Mbit/s. RT-AC68U wyposażono w technologię ASUS AiRadar, która zapewnia szybsze połączenie, oraz o 150 proc. większy zasięg niż inne routery. RT-AC68U posiada tryb Router-to-Router Sync, który ułatwia dzielenie się plikami. Zdjęcia, filmy i inne dokumenty zapisane na podłączonym do routera nośniku USB synchronizują się automatycznie z nośnikami USB podłączonymi do innych kompatybilnych z tą funkcją routerów, bez udziału uruchomionego komputera.

Bezprzewodowy Router RT-AC68U

Bezprzewodowy Router RT-AC68U

Pozostałe produkty ASUS zaprezentowane na targach Computex to Ultrabook™ Zenbook Infinity, tablet MeMO Pad FHD 10, komputer stacjonarny G10 z wbudowanym UPS oraz profesjonalny monitor PA279Q ProArt WQHD.

Categorized in: