Bitdefender uruchomił dzisiaj GravityZone-in-a-Box do ochrony i poprawy wydajności dla małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych, fizycznych i mobilnych ze skonsolidowanej platformy zarządzania.

GravityZone-in-a-Box to rozwiązanie dla ochrony, zarządzania, monitorowania i sprawozdawczości w małych i średnich przedsiębiorstwach. Podobnie jak jego starszy brat, GravityZone (wprowadzony wcześniej w 2013 r.), nowe rozwiązanie dostarcza konsolę zarządzania klasy Enterprise Security do zarządzania wieloma punktami końcowymi, bez względu na środowisko.

GravityZone-in-a-Box, zabezpiecza do 250 punktów końcowych, pozwala firmom na łatwe zarządzanie bezpieczeństwem wirtualnych pulpitów i serwerów, a także fizycznych i mobilnych punktów końcowych. To usprawnia zarządzanie i usuwa bóle głowy związane z bezpieczeństwem, na które często cierpiały małe i średnie firmy poprzez przyjęcie polityki „bring-your-own-device”* dla urządzeń mobilnych.

W obliczu rosnącej złożoności i różnorodności w dzisiejszym środowisku biznesowym, GravityZone-in-a-Box oferuje plug-and-play (podłącz i używaj), aby złagodzić obciążenia IT. Rozwiązanie, które stanowi pojedyncze urządzenie wirtualne, może być zaimportowane w ciągu kilku minut. Rozwiązanie jest zintegrowane z VMware vCenter, Citrix XenServer i Microsoft Active Directory.

„GravityZone-in-a-Box jest dostosowany od początku do końca dla małych i średnich firm ” – powiedział Catalin Cosoi – główny strateg bezpieczeństwa firmy Bitdefender. „Zaprojektowaliśmy go aby zaoferować światu najskuteczniejszą ochronę, zapewniając jednocześnie aby firmy bez dużych działów IT mogły wdrażać go łatwo i szybko, żeby uwolnić zasoby dla działalności zasadniczej małych i średnich firm.”

* Bring-your-own-device – polityka pozwalająca pracownikom przynieść osobiście posiadane urządzenia mobilne (laptopy, tablety i smartfony) do miejsca pracy i korzystanie z tych urządzeń, mając dostęp do poufnych informacji firmy

Categorized in: