Tablet Lenovo IdeaTab Yoga B8000 jest wyposażony w poręczny uchwyt ze zintegrowaną podstawką, która umożliwia nie tylko wygodne trzymanie go w ręku, położenie, ale także na postawienie go pod dowolnym kątem na stole, czy biurku. Dodatkowo, dzięki dwóm wbudowanym kamerom, urządzenie zapewnia komunikację online.

Urządzenie jest wyposażone w 8″ lub 10,1″ ekran o rozdzielczości 1280×800 działający na systemie operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean. Sercem urządzenia jest procesor Media-Tek MT8389 o taktowaniu 1.2GHz. Wbudowana pamięć wewnętrzna o pojemności 16 GB gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na aplikacje oraz multimedia, a pamięć RAM 1 GB pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami.

WW_Images_Consumer_Lenovo_Yoga_Tablet_Final_06

Tablet Lenovo IdeaTab Yoga B8000 wyposażony jest w dwie kamery. Tylna – 5.0MP z autofokusem, pozwala nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości oraz robić zdjęcia. Natomiast przednia – 1.6MP jest stworzona do komunikowania. Umożliwia prowadzenie wideokonferencji na Skype bądź uczestniczenie w biznesowych spotkaniach online, czemu dodatkowo sprzyja wbudowana w tablet nóżka pozwalająca na umieszczenie tabletu na biurku lub stole. Niezależnie od tego, czy trzymasz go w ręku, kładziesz na stole, czy stawiasz pod dowolnym kątem – praca z tym urządzeniem jest niezwykle komfortowa. Co więcej, dzięki wbudowanemu modułowi GPS Tablet Lenovo IdeaTab Yoga B8000 doskonale sprawdzi się jako urządzenie nawigacyjne o dużym ekranie. Bateria o pojemności 9000mAh zapewnia długi czas pracy urządzenia (nawet 18 godzin) bez konieczności ładowania.