HP poinformowało o rozszerzeniu oferty systemu zapobiegania włamaniom HP TippingPoint NX Series Next Generation Intrusion Prevention System (NGIPS) o nowe urządzenia, które przyspieszają wykrywanie, rozpoznawanie i eliminowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa sieci.

Tradycyjne zabezpieczenia sieciowe nie zapewniają minimalizacji ryzyka i blokowania destrukcyjnych ataków. Potrzebne są rozwiązania, które obejmują całe przedsiębiorstwo — od centrum przetwarzania danych po małe oddziały terenowe — a jednocześnie utrzymują optymalną wydajność sieci.

Nowe urządzenia HP S7500NX, HP S6200NX i HP S2600NX NGIPS uzupełniają rodzinę HP NX, zapewniając pełną inspekcję z szybkością odpowiednio 20 Gb/s, 10 Gb/s i 3 Gb/s. Najszybsze z nich oferuje jeden z najwyższych w branży poziomów przepustowości(1) w obudowie o wysokości tylko 2U, co pozwala zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego w centrum przetwarzania danych i obniżyć koszty zużycia energii(2).

Nowe rozwiązania umożliwiają zespołom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo sieci szybką i dokładną lokalizację zagrożeń bez spowalniania ruchu sieciowego. Pozwalają także klientom elastycznie dostosowywać interfejsy sieciowe i topologię zapewniającą ciągłość biznesu w przypadku awarii sprzętu.

„Wzrost zapotrzebowania na aplikacje udostępniane w chmurze i aplikacje mobilne wymusza na działach zabezpieczeń sieciowych, zapewnienie jak największej szybkości przy wysokim poziomie bezpieczeństwa” — powiedział Rob Greer, wiceprezes i dyrektor działu zabezpieczeń dla przedsiębiorstw (Enterprise Security Products), HP TippingPoint. „HP TippingPoint nadal dostarcza innowacyjne zabezpieczenia sieciowe, które pozwalają uniknąć szybko zmieniających się zagrożeń bez zwiększania złożoności, kosztów i zużycia zasobów w data center.”

Wszystkie urządzenia HP TippingPoint wykorzystują wiedzę najlepszych w branży ośrodków badawczych HP TippingPoint DVLabs i Zero Day Initiative, co gwarantuje wykrywanie i minimalizację wpływu najnowszych podatności oraz blokowanie ataków z ich wykorzystaniem.

Ceny i dostępność

Urządzenia HP S7500NX NGIPS, HP S6200NX NGIPS i S2600NX NGIPS będą wkrótce dostępne na całym świecie.

Więcej informacji na temat rozwiązań HP TippingPoint można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/tippingpoint oraz na blogu.

W dniach 11–13 czerwca w Las Vegas odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji dla klientów HP z Ameryki Północnej i Południowej, pod nazwą HP Discover.