Nad procesem, jakim jest tworzenie stron www w firmach profesjonalnie się tym zajmujących, pracują specjaliści z różnych dziedzin. Jest to najlepszy argument przemawiający za tym, że samodzielne budowanie witryn, szczególnie gdy mają to być witryny firmowe, nie jest najlepszym pomysłem.

O ile nie mamy sporej wiedzy z zakresu programowania, zacięcia artystycznego i wiedzy z zakresu promocji witryn internetowych, lepiej pozostawić tworzenie stron www firmom zajmującym się tym od lat i na bieżąco kontrolować ich pracę, głównie na etapie projektowania graficznego oraz po wdrożeniu strony do internetu, tak by sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno.

Praca nad serwisami internetowymi należy w firmach informatycznych do: marketingowców, handlowców, webmasterów, webdeveloperów (programistów), webdesignerów (grafików), redaktorów, pozycjonerów.

Oczywiście zdarza się tak, że nad daną stroną nie pracują wszyscy specjaliści, zazwyczaj redaktorami, czyli osobami dodającymi treści na stronę i piszącymi je, są osoby zatrudnione przez firmę, do której należy strona. Ale nie zawsze. Czasami zlecane jest to firmom informatycznym ze względu na brak czasu, wygodę, itp.  Jak doskonale widać tworzenie stron www jest wyraźnie podzielone na etapy, nad którymi pracują różni ludzie, o różnych umiejętnościach i wykształceniu. Wszystkie etapy są ważne, praca każdej z osób jest wartościowa.

Należy pamiętać również o tym, że współpraca pomiędzy ludźmi tworzącymi witrynę jest kluczem do sukcesu. Bez dobrej komunikacji, organizacji pracy, tworzenie stron www ciągnęłoby się naprawdę długi czas, a oczekiwania klienta, prawdopodobnie nigdy nie zostałyby spełnione. Kluczowe znaczenie ma także kooperacja między zleceniodawcą, a zleceniobiorcą. Tylko zapewnieni pełnej obustronnej współpracy i zaangażowania pozwoli na stworzenie ładnego i co najważniejsze skutecznego serwisu internetowego, który przyniesie korzyści zleceniodawcy. Niestety wiele osób nie chce tego zrozumieć i stara się zrucić wszystko na barki wykonawcy nie rozumiejąc, że tylko dobra współpraca i zapewnienie odpowiedniej wiedzy pozwoli zleceniobiorcy na skuteczne tworzenie stron www, które mogą stać się wyznacznikiem jakości dla konkurencji.