Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek nowej wersji produktu Kaspersky Internet Security for Mac, kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa dla systemu OS X firmy Apple. Poza skutecznymi technologiami wykrywającymi szkodliwe programy, produkt został wyposażony w najnowocześniejsze funkcje ochrony przed phishingiem, rozbudowany moduł kontroli rodzicielskiej oraz technologię zabezpieczającą użytkowników podczas korzystania z banków i robienia zakupów online.

Nowe i uaktualnione funkcje produktu

 Ochrona w czasie rzeczywistym przed wszelkimi zagrożeniami (łącznie z atakującymi systemy inne niż OS X);
 Bezpieczne zakupy i surfowanie po internecie;
 Ochrona tożsamości cyfrowej użytkowników;
 Klawiatura wirtualna;
 Mechanizmy ochrony działające bez wpływu na wydajność komputera;
 Rozbudowany moduł kontroli rodzicielskiej;
 Intuicyjny interfejs dopasowany stylistycznie do wyglądu systemu OS X (z obsługą wyświetlaczy Retina).

Zaawansowane technologie do walki ze złożonymi zagrożeniami

Kaspersky Lab dysponuje ogromną bazą danych zawierającą informacje o szkodliwych programach, która dodatkowo jest na bieżąco uaktualniana danymi z chmury Kaspersky Security Network. Kaspersky Internet Security for Mac robi pełny użytek z tych informacji, by oferować użytkownikom pełną ochronę przed wszelkimi rodzajami zagrożeń. Jednak, każdego dnia pojawia się około 200 000 nowych szkodliwych programów (wg danych laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab) i nie wszystkie z nich od razu trafiają do baz antywirusowych. Waśnie dlatego Kaspersky Internet Security for Mac został wyposażony w pełny arsenał technologii proaktywnych i behawioralnych, które pozwalają na wykrywanie nowych, jeszcze nieznanych zagrożeń.

Najnowsze technologie chroniące przed phishingiem

Fakty są niepodważalne – na komputery Mac powstaje znacznie mniej szkodliwych programów niż w przypadku systemu Windows, jednak wirusy i trojany to nie jedyne zagrożenia, na jakie można się natknąć w internecie. Istnieje wiele typów zagrożeń, które są wycelowane we wszystkich użytkowników – niezależnie od platformy, z jakiej korzystają. Na przykład, korzystając ze sztuczek socjotechnicznych cyberprzestępcy mogą zwabić użytkownika na sfałszowaną stronę portalu społecznościowego lub serwisu bankowego
i w ten sposób zgromadzić poufne informacje, które posłużą później do przeprowadzenia ataku i kradzieży pieniędzy. Gdy użytkownik da się oszukać i uwierzy, że znajduje się na legalnej stronie banku lub innego serwisu online, żaden system operacyjny nie ochroni go przed kradzieżą tożsamości online.
Aby walczyć z tymi zagrożeniami i oszustwami, Kaspersky Internet Security for Mac został wyposażony w najnowsze technologie ochrony przed phishingiem. Mechanizmy te identyfikują szkodliwe strony, zanim dojdzie do ataku na użytkownika. Przed otwarciem jakiejkolwiek strony, KIS for Mac kontroluje ją przy użyciu rozległej i nieustannie uaktualnianej bazy danych zasobów phishingowych. Strony są także sprawdzane pod kątem obecności szkodliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy często korzystają z rozmaitych technik, które pozwalają na wyświetlanie fałszywych stron w wynikach wyszukiwania, jednak dzięki funkcji „URL Advisor” wbudowanej w KIS for Mac użytkownicy będą informowani o wszelkich potencjalnych zagrożeniach poprzez specjalne znaczniki pojawiające się obok odnośników do poszczególnych stron.

Jednym z popularnych kanałów dystrybucji szkodliwych programów są także wiadomości e-mail i dlatego KIS for Mac wykorzystuje najnowsze technologie antywirusowe, by skanować treści oraz załączniki e-maili w poszukiwaniu zagrożeń.

Klawiatura wirtualna

Bardzo ważnym elementem walki z cyberzagrożeniami jest ochrona informacji osobistych podawanych przez użytkownika na stronach – mogą to być loginy, hasła, numery kont bankowych, adresy, numery telefonów i inne dane. KIS for Mac został wyposażony w klawiaturę wirtualną, która pozwala na podawanie wrażliwych informacji bez ryzyka przechwycenia ich przez keyloggery – szkodliwe programy, które skanują znaki wprowadzane z klawiatury fizycznej lub wykonują zrzuty zawartości ekranu.

Kontrola rodzicielska

KIS for Mac został wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej, która pomaga chronić młodych użytkowników internetu i umożliwia rodzicom kontrolowanie tego, co ich dzieci robią w sieci. Rodzice mogą definiować, jak długo dzieci mogą korzystać z internetu, i wybierać rodzaje zasobów, do których mogą one mieć dostęp, blokując jednocześnie strony zawierające nieodpowiednie treści. Ważnym elementem nowego modułu kontroli rodzicielskiej są rozbudowane narzędzia zarządzania aktywnością dzieci na portalach społecznościowych. W szczególności, technologie Kaspersky Lab mogą automatycznie blokować udostępnianie informacji osobistych, takich jak numer telefonu czy adres domowy, i ograniczać możliwość kontaktowania się z osobami spoza kręgu znajomych.

Przyjazny interfejs i większa wydajność

Podobnie jak każda aplikacja wysokiej jakości dla komputerów Mac, Kaspersky Security for Mac został wyposażony w intuicyjny, atrakcyjny wizualnie interfejs. Najważniejsze funkcje produktu są dostępne z poziomu okna głównego, a system powiadomień informuje użytkownika wyłącznie o zdarzeniach kluczowych dla bezpieczeństwa systemu. Aplikacja została zoptymalizowana pod kątem dostępnych konfiguracji sprzętowych komputerów firmy Apple, a jej interfejs wykorzystuje możliwości wyświetlaczy Retina. Co ważne, KIS for Mac nie ma zauważalnego wpływu na prędkość chronionego komputera.

Inteligentne technologie

skanowania w czasie rzeczywistym opracowane przez Kaspersky Lab zapewniają, że kontrolowane są wyłącznie nowe i modyfikowane obiekty, co pozwala na wyeliminowanie nadmiarowego skanowania antywirusowego i znaczne zmniejszenie zużycia zasobów systemowych.

Wymagania systemowe

Kaspersky Security for Mac został zaprojektowany do ochrony systemów OS X 10.6 (Snow Leopard), 10.7 (Lion), 10.8 (Mountain Lion) i będzie kompatybilny z nadchodzącym systemem OS X 10.9 – (Mavericks).

Cena i dostępność

Kaspersky Internet Security for Mac jest dostępny jako element pakietu Kaspersky Internet Security multi-device. Oprócz ochrony komputerów Mac, standardowa licencja na produkt Kaspersky Internet Security multi-device pozwala zabezpieczyć dowolną kombinację urządzeń, takich jak smartfon, tablet oraz komputer z systemem Windows. Licencja może być dowolnie przenoszona między urządzeniami w miarę potrzeb użytkownika. Licencja bazowa oferuje ochronę dwóch urządzeń w cenie 159 zł (cena licencji rocznej na ochronę dwóch urządzeń wybranych dowolnie z następującej listy: komputer Mac, komputer z systemem Windows, smartfon i tablet z systemem Android). Produkt jest także dostępny z licencją na ochronę 3, 5 oraz 10 urządzeń.
Wszyscy użytkownicy poprzedniej wersji produktu Kaspersky Lab dla komputerów Apple – Kaspersky Security for Mac – mogą bezpłatnie uaktualnić posiadaną aplikacje do wersji Kaspersky Internet Security for Mac.

Categorized in: