Kaspersky Lab drugi raz z rzędu został podwójnym zwycięzcą podczas przyznania wyróżnień SC Magazine Awards Europe 2013, otrzymując nagrodę „Producent roku w zakresie bezpieczeństwa informacji” oraz „Zespół roku w zakresie bezpieczeństwa informacji”.

Sukces ten odzwierciedla pozycję firmy jako innowatora w dziedzinie bezpieczeństwa IT, który sprawia, że internet jest bezpieczniejszy dla ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie. Kaspersky Lab, który zapewnia niezmiennie wysoki poziom ochrony od ponad 15 lat, pokonał silną konkurencję, zdobywając tytuł „Producent roku w zakresie bezpieczeństwa informacji” oraz „Zespół roku w zakresie bezpieczeństwa informacji”. Ten drugi został przyznany zespołowi analityków z Kaspersky Lab za wykrycie szkodliwego oprogramowania o nazwie Flame, oferowanie istotnych udoskonaleń w zakresie procesów bezpieczeństwa, zmniejszanie ryzyka oraz poprawę bezpieczeństwa, efektywności biznesowej i reputacji marki.

klp_sc_magazine_2013

klp_sc_magazine_2013

„Zagrożenie, jakie szkodliwe oprogramowanie stanowi dla firm i użytkowników indywidualnych, nie zmniejsza się. Jest wprost przeciwnie – zagrożenie to staje się bardziej realne niż kiedykolwiek wcześniej. Nieustannie rozwijamy nasze możliwości wykrywania i analizy, abyśmy mogli zapewniać natychmiastową ochronę przed najnowszymi zagrożeniami” – wyjaśnia Jewgienij Kasperski, założyciel i dyrektor generalny Kaspersky Lab. „Zdobycie tych ważnych branżowych wyróżnień w uznaniu dla naszych wysiłków stanowi dla nas ogromne osiągnięcie”.

W maju 2012 roku zespół analityków z Kaspersky Lab wykrył Flame’a – wysoce zaawansowany szkodliwy program aktywnie wykorzystywany jako cyberbroń atakująca obiekty w kilku państwach. Analiza tego szkodnika wykazała, że stanowił on jak dotąd największy i najbardziej złożony zestaw narzędzi do przeprowadzania ataków i był używany do infekowania komputerów w celu kradzieży danych i poufnych informacji.

Wyróżnienia SC Awards są powszechnie uznawane w całej Europie i honorują profesjonalistów pracujących na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorcom, jak również społeczności producentów dostarczających innowacyjne technologie bezpieczeństwa.

Źródło: Kaspersky Lab