Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za owocną współpracę w kończącym się 2012 roku. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki programowi partnerskiemu Pobieraczek.pl mogliśmy razem realizować nasze wspólne cele. Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl

Wczorajszego wieczora na oficjalnej stronie serwisu pobieraczek.pl ukazał się postulat skierowany do uczestników partnerskiego programu, w którym serwis informuje o zaprzestaniu swoich usług.

Strona słynie z wprowadzania w błąd użytkowników, wymuszając na nich świadczenia pieniężne za pobrane usługi. Tysiące Internautów  niestety dało się nabrać serwisowi, przesyłając niemałe sumy pieniężne. Sprytnymi poczynaniami Pobieraczka zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nakładając kary, chociażby pieniężne. Zwykli użytkownicy chcąc odzyskać swoje pieniądze, złożyli grupowy pozew w sądzie przeciwko serwisowi.

Problemy strony trwają od wielu lat, jednak w tym bieżącym, kończącym się 2012 roku sięgały zenitu, nie oznaczają jednak końca jego działalności, lecz tylko zakończenie programu partnerskiego. Internauci mają nadal dostęp do strony pobieraczek.pl.

Categorized in: