PFU Imaging Solutions przedstawia Fujitsu ScanSnap iX500 – skaner, który znacznie ułatwi digitalizację dokumentów w biurze. Urządzenie pozwala łatwo i szybko zamienić każdy dokument w plik PDF.

Fujitsu ScanSnap iX500 pozwala ponadto na przesyłanie skanowanego pliku za pośrednictwem funkcji Wi-Fi lub środowiska PC/Mac do urządzeń mobilnych – tabletów lub smartfonów.

Nowy ScanSnap iX500 wyposażono w funkcję „Scan-to-Everywhere”. Oprogramowanie ScanSnap Manager umożliwia integrację aplikacji zewnętrznych z Quick Menu urządzenia i wysyłanie dokumentów do predefiniowanych odbiorców przy pomocy jednego kliknięcia.

ScanSnap iX500 posiada również funkcję automatycznej optymalizacji obrazu – zeskanowane dokumenty są poddawane obróbce podnoszącej ich jakość, co oszczędza czas oraz zasoby urządzeń mobilnych. Skaner obsługuje transfer danych w standardzie USB 3.0 dla komputerów PC i Mac.

Obsługa jednym przyciskiem

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta – wystarczy umieścić dokument w skanerze i nacisnąć przycisk ScanSnap lub ScanSnap Connect (w aplikacji), aby dokument błyskawicznie pojawił się na wybranym urządzeniu. Obsługa nie wymaga od użytkownika żadnych umiejętności technicznych, co jest bardzo ważne w przypadku urządzenia, do którego dostęp ma wiele osób. Pracownicy mogą szybko skanować dokumenty w recepcji czy sali konferencyjnej i udostępniać je innym osobom w formie cyfrowej. Do skanera, za pośrednictwem wbudowanego interfejsu Wi-Fi, można podłączyć smartfony i tablety pracujące na systemach Android lub iOS. Zeskanowany dokument trafi wówczas bezpośrednio na ich pulpity w formacie PDF lub JPG.

Fujitsu ScanSnap iX500

Fujitsu ScanSnap iX500

Digitalizacja podnosi produktywność pracy

ScanSnap iX500 jest idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących wysoce profesjonalnego skanera, który pozwoli na sprawną digitalizację dokumentów. System urządzenia błyskawicznie zapisuje dowolne dokumenty – od wizytówek po arkusze A3 – w cyfrowej wersji. Nowy skaner dysponuje inteligentnymi funkcjami, które przyspieszają proces skanowania i pozwalają osiągnąć wyższą wydajność pracy. Są to m.in. funkcja inteligentnego kadrowania, automatycznego obracania dokumentów umieszczonych krzywo lub do góry nogami, a także funkcja indeksowania, która automatycznie generuje listę słów kluczowych w pliku PDF, umożliwiając szybkie i łatwe wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Łatwy dostęp z Quick Menu

Przy pomocy zaledwie kilku kliknięć za pośrednictwem Quick Menu, użytkownicy ScanSnap mogą zintegrować urządzenie z zewnętrznymi aplikacjami. Zeskanowane dokumenty zostaną przesłane bezpośrednio do aplikacji wybranej z rozwijanej listy. Jedyny wymóg to obsługa formatu PDF lub JPG przez dany program. Skaner ScanSnap iX500 obsługuje też usługę skanowania do chmury „Scan-to-Cloud” dla wielu popularnych serwisów takich jak Evernote, Dropbox, Google Docs, Salesforce i SugarSync.

Innowacje ScanSnap iX500

Skaner ScanSnap może pochwalić się szeregiem innowacyjnych funkcji:
– Jest wyposażony w szybki procesor GI odpowiedzialny za automatyczną optymalizację obrazów, zapewniającą wysoką jakość, przy dużej szybkości obustronnego (duplex) skanowania (25 stron A4 na minutę). Nowy mechanizm pobierania i podawania papieru gwarantuje szybką i bezproblemową pracę z różnymi rodzajami dokumentów.
– Łączność Wi-Fi z urządzeniami mobilnymi.
– Oprogramowanie do czytania wizytówek CardMinder dla komputerów PC i Mac, które generuje dane kontaktowe bezpośrednio do książek adresowych i systemów CRM.
– Skaner automatycznie rozpoznaje wizytówki i sugeruje wykorzystanie odpowiedniej aplikacji z listy Quick Menu.
– Konfigurowalne podręczne Quick Menu może wyświetlać wszystkie lub tylko najczęściej używane aplikacje.

„ScanSnap iX500 to kamień milowy w ewolucji naszej serii ScanSnap” – mówi Mike Nelson, General Manager Sales and Marketing EMEA w PFU Imaging Solutions Europe Ltd. „Celem naszej strategii Scan-to-Mobile jest umożliwienie użytkownikom jak najwydajniejszej digitalizacji papierowych dokumentów. Dzięki ScanSnap iX500 udało nam się wykonać olbrzymi krok w tym kierunku.”

„Wprowadzając nowy mechanizm pobierania papieru i szybki procesor GI zrewolucjonizowaliśmy urządzenia z serii ScanSnap” – komentuje Sofie Dheedene, ScanSnap Product Manager for EMEA w PFU Imaging Solutions Europe Ltd. „Bez względu na rodzaj skanera, nowy procesor gwarantuje wysoką jakość skanowanego obrazu oraz jego płynną integrację z cyfrowym środowiskiem pracy.”

Fujitsu ScanSnap iX500 wraz z wersją Deluxe jest dostępny u autoryzowanych resellerów PFU od 7 stycznia 2013.

Categorized in: