Po ujawnieniu informacji o programie PRISM służącym do inwigilacji sieci, wszyscy przestali wierzyć w prywatność w Internecie. Dzisiaj rozpoczynam serię postów o tym jak korzystać anonimowo z sieci Internet. W tym wpisie opiszę jak wysyłać i odbierać anonimowo wiadomości e-mail. Niektóre z poniższych usług mają funkcje szyfrowania, inne są jednorazowe lub ulegają samozniszczeniu po określonym czasie.

Poniżej lista usług, które umożliwią wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail anonimowo online.

Anonymous Email – TorGuard – Ta usługa zapewnia anonimową skrzynkę z dużą ilością kryptograficznych funkcji. Otrzymasz: powierzchnię 10MB, zabezpieczenie za pomocą szyfrowania SSL dla połączenia i G/PGP do zabezpieczenia wiadomości.

one1

Tor Mail – Poczta Tor jest przeznaczony dla super-anonimowości. Usługa zbudowana jest na sieci Tora.

GuerrilaMail – GuerrillaMail oferuje jednorazowy, tymczasowy adres e-mail w celu wysyłania i odbierania wiadomości e-mail anonimowo w Internecie. E-mail zostanie usunięty po godzinie. Wystarczy tylko wybrać adres e-mail, podawanie danych osobowych nie jest wymagane.

Secure Mail – Usługa szyfruje pocztę przy użyciu 4096-bitowego klucza.

Czasami wystarczy wysłać e-mail, bez uprzedniej rejestracji. Należy pamiętać, że nie ma sposobu na odebranie wiadomości zwrotnej. Usługa służy tylko do wysyłania wiadomości.

AnonymousEmail.us – Znajdziesz tu prosty formularz z adresem odbiorcy, tematem i treścią e-mail (można również dołączyć plik do wiadomości e-mail w razie potrzeby). Aby uzyskać odpowiedź, należy podać zwrotny adres e-mail, w przeciwnym razie jest to bilet w jedną stronę.

CyberAtlantis – Oferuje prosty interfejs (adres e-mail odbiorcy, temat i treść wiadomości). Usługa odcina adres IP z poczty, a tym samym nie można łatwo namierzyć nadawcy.

W3 Anonymous Remailer – Wysyłanie anonimowych e-maili. Wystarczy tylko wprowadzić adres e-mail odbiorcy, temat i wiadomość.

Send Anonymous Email

Send Email Message

Jeśli chcemy tylko otrzymywać wiadomości e-mail, poniżej lista stron, które świadczą takie usługi. Konta są tworzone automatycznie, gdy poczta jest odbierana przez ten adres.

Anonymous Email – Hide My Ass! – Hide My Ass! oferuje bezpłatne anonimowe konta e-mail, które służą do otrzymania (ale nie wysyłania) wiadomości e-mail.

one2

NotSharingMy.Info – NotSharingMy.Info zapewnia stały adres e-mail, aby otrzymywać anonimowe e-maile. Usługa wymaga jedynie podania swojego prawdziwego adresu e-mail przy rejestracji.

Mailnesia

Mailinator

Jednak aby w pełni być anonimowym należy dodatkowo ukryć swoje IP – korzystając z sieci Tor, Proxy lub VPN.