W dobie internetu, który powiększa swoją rolę w codziennym życiu z dnia na dzień, własna strona internetowa jest tym, co pozwala dobrzeć ze swoją ofertą do milionów użytkowników w kraju oraz miliardów na świecie.

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie własnej strony internetowej przynosi wiele korzyści. Szybkość przekazu (osoba na drugiej stronie kuli ziemskiej może wyświetlić na swoim komputerze naszą stronę internetową tak samo szybko, jak my), dostęp do milionów czy nawet miliardów odbiorców (czyli do każdego, kto ma dostęp do internetu), nieprzerwana publikacja strony (działa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu), szansa przedstawienia swojej oferty w bardzo bogaty sposób (ilość treści zamieszczonej na stronie internetowej jest w zasadzie nieograniczona), a także możliwość zmiany zawartości strony w dowolnej chwili (dzięki temu informacje na stronie, np. o promocjach, będą zawsze aktualne).

Strony internetowe mogą być tworzone teoretycznie przez każdego. Są różne programy, które pozwalają na zaprojektowanie prostej strony internetowej na swoim komputerze. Również niektóre serwisy internetowe oferują możliwość przygotowania projektu strony dzięki specjalnym kreatorom. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli strona ma robić naprawdę profesjonalne wrażenie oraz posiadać potrzebne funkcjonalności, warto powierzyć jej stworzenie profesjonalnej firmie. Dzięki temu można mieć pewność, że zaprojektowana strona będzie spełniała odpowiednie standardy oraz zainteresuje odwiedzających swoim wyglądem oraz zawartością (jeśli właścicielem strony jest firma, która chce zaoferować odwiedzającym swój towar lub usługi, odpowiednie wrażenie jest bardzo ważne). Firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych zadba również o zapewnienie domeny internetowej oraz serwera. Wykona również wszelkie potrzebne konfiguracje.

Warto zwrócić uwagę, że źle wykonana strona internetowa (nieodpowiednia, brzydka grafika, brak funkcjonalności, błędy na stronie) przyniesie więcej szkody niż pożytku i zamiast przyciągnąć potencjalnego klienta, odstraszy go. Należy pamiętać, że strona jest w pewnym sensie wizytówką właściciela, dlatego trzeba zadbać o to, aby robiła odpowiednie wrażenie. Ponadto brak odpowiedniej optymalizacji strony (ustawienie meta tagów, odpowiednia treść na stronie, prawidłowy kod itp.) spowoduje, że trudniej będzie wybić się w wynikach wyszukiwania np. w Google. Trzeba zatem poważnie zastanowić się, czy posiadamy odpowiednie umiejętności oraz wiedzę, by stronę internetową zaprojektować na własną rękę, czy powierzyć to firmie, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych.

Zdjęcie: http://www.seekdotnet.com/blog/wp-content/uploads/2012/12/creating-a-website.jpg

Categorized in: